Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın yazılı olarak yapılması planlanan ikinci aşama sınavı, koronavirüs tedbirleri sebebiyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen yarışmanın ikinci aşama sınavı 21 Haziran 2020 Pazar günü 08.00 – 20.00 saatleri arasında online ortamda düzenlenecek. Yarışmanın birinci aşama sınavında başarılı olarak ikinci aşama sınava girmeye hak kazananlar, belirtilen saatler arasında internet bağlantısı olan bir bilgisayar, tablet veya telefondan sınava katılabilecek. Yarışma sistemine www.ufkayolculuk.com  web sitesi üzerinden giriş yapılabilecek.

8. Ufka Yolculuk “Adap” temasıyla yapılıyor

Ufka Yolculuk’a ilkokul kategorisinde katılacak yarışmacılar, “Edep Diyarına Yolculuk” adlı kitaptan sorumlu olacak. Ortaokul kategorisi yarışmacıları, “Edep Mektebi” kitabı, lise kategorisi yarışmacıları ise “İletişim, Nezaket ve Adap” kitabından sorumlu olacak. 

İlkokul kategorisinde 40, ortaokul kategorisinde 50, lise kategorisinde 60 soru sorulacak. Sınav sonuçları 30 Haziran 2020 Salı günü saat 20.00’de açıklanacak. Yarışmada dereceye girenlere çeyrek altın, elektrikli kaykay ve notebook gibi hediyeler verilecek.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, inanca ve kültüre uygun davranış kurallarının öğrenilmesi, benimsenmesi ve uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla 7 yıldır düzenleniyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmada; doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlâkı öğreten güvenilir eserlerin okunması; okuyan ve düşünen bireylerin yetişmesi amaçlanıyor. Yedi yıldır düzenlenen yarışmaya şu ana kadar 3 milyona yakın kişi katıldı.

Yarışma ile ilgili detaylar www.ufkayolculuk.com adresinde yer alıyor.

Kaynak: Akra.Media

Tagged