Bu yıl 17.’si düzenlenen Mahmud Es’ad Coşan Vakfı Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında Türkiye’deki dağıtımlar tamamlandı.

Bu kapsamda 36.224 adet kurban payının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı belirtildi.

MEC Vakfı’ndan yapılan açıklamada; “Her bir aşaması “Hakk için ve hakkıyla yapma” niyetiyle yürütülen kurban organizasyonunda; en iyisini en güzelini sunma gayreti ve çabasıyla dağıtım planlaması titizlikle yürütüldü. Dağıtım yapılabilecek illere ve bu illerde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine göre planlama yapıldı. Hızlı ve sağlıklı bir dağıtım için tüm gönüllü ekipler tarafından hazırlıklar belirlenen plana uygun yürütüldü.

Afyon’daki tesislerde İslami usullere uygun olarak, veteriner hekim, din görevlisi ve noter gözetiminde tamamlanan kesim işlemleri sonrasında soğuk hava depolarında iki gün dinlendirilen etler, yine soğuk hava tertibatlı araçlarla dağıtımın yapılacağı illerdeki soğuk hava depolarına 13 Temmuz itibarı ile nakledildi.

16 Temmuz 2022 günü başlayan dağıtım çalışmalarında yaklaşık 2.000 gönüllü ekip kendi araçlarıyla görev alırken, dağıtımın yapılacağı 21 ilde belirlenen ihtiyaç sahiplerinin adreslerine kurban etleri yaklaşık 4.000 gönüllü ile teslim edildi. MEC Vakfı’nın sosyal yardım amaçlı kestirdiği kurbanlıklarla birlikte toplam 36.224 kurban payı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.” denildi.

Vekalet verenlere ve tüm gönüllülere özel teşekkür

MEC Vakfı’nın açıklamasında; “Yaradanın hoşnutluğunu kazanma arzusuyla kurban ibadetini vekalet vererek ifa eden vekalet sahiplerine, organizasyonun tüm aşamalarında görev alan gönüllülerimize ve emanetlerini kabul eden hak sahiplerine teşekkür eder, kurban ibadetinizin niyetleriniz doğrultusunda en güzel şekliyle kabulünü Yüce Rabbimizden dileriz.” denildi.

Organizasyonun Türkiye bölümü tamamlanırken yurt dışı ayağında önceki yıllarda olduğu gibi kurban payları Avustralya’dan Endonezya’da ulaştırılarak belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

­­Ayrıntılı bilgi için kurban.mec.org.tr adresi ziyaret edilebilir.­

Kaynak: Akra.media

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.