Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla uzak diyarlardaki gerçek ihtiyaç sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırmayı sürdürüyor. 15. kez gerçekleştirilen organizasyon bu yıl, “Hak İçin Yap Hakkıyla Yap” çağrısıyla düzenleniyor.

MEC Vakfı, 1441H./2020 Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında kurban hisselerinin dağıtımlarına, Endonezya’nın Nusa Tenggara Barat eyaletinin Batı Lombok bölgesinde devam ediyor.

Dağıtımlarda, maske kullanımı ve ateş ölçümü gibi tedbirlere riayet ediliyor.

Büyük âlim ve mutasavvıf merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’nın fikirlerini yaşanılır kılmak ve projelerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuş olan, merkezi Avustralya’nın Brisbane şehrindeki Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, “kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirme” hizmetini  sürdürüyor. 

Dünya’nın farklı bölgelerinde khayr için kenetlenmiş yüzlerce Müslüman gönüllü ile yürütülen kurban organizasyonunda vekaletler, gerçek ihtiyaç sahiplerine “Tüm Dünya Müslümanlarından Bir Hediye!” yaklaşımıyla, nezaketle ve saygıyla takdim ediliyor.

MEC Vakfı, 2006’dan beri düzenlenen Uluslararası Kurban Organizasyonunda bugüne kadar 42 ülkeden alınan vekâletlerle Endonezya’nın Java, Sumatra, Lombok ve Sumbawa bölgelerinde onlarca şehir, yüzlerce kasaba ve köyde yaşayan gerçek hak sahibi yüz binlerce aileye kurban hisselerini ilk elden-aracısız ulaştırdı.

Organizasyon süreci ve dağıtımlarla ilgili detaylı bilgilere mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.