15 yıldan bu yana gerçekleştirdiği çeşitli çalışmalarla yüz binlerce aileye dokunan MEC Foundation, gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında.

MEC Foundation, uluslararası ölçekte yürüttüğü yardım faaliyetleri kapsamında zekat, fitre, sadaka emanetlerini, Server Endonezya Vakfı ile ilk elden Endonezya’daki hak sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Birçok eyalet ve adada bu güne kadar 60,000’i aşkın aileye zekat, fitre ve sadaka yardımı ulaştıran Avusturalya MEC Vakfı, hayırseverlerin cömert katkılarıyla ekonomik olarak zor durumdaki pek çok Müslüman aileye destek olup, yüzlerini güldürüyor. Bu yılki zekat ve yardım organizasyonunda, gıda yardım paketleri ve nakdi destekler, Endonezya’nın Batı Nusa Tenggara eyaletinin Lombok adasında hak sahiplerine ulaştırılıyor. Emanetler, oluşturulan ihtiyaç sahipleri listesi üzerinden planlı şekilde ve önceden dağıtılmış kuponlar ile kontrol edilerek teslim ediliyor.

Gıda paketlerinde bölge insanının en çok ihtiyaç duyduğu gıda ürünleri toplu alımlar yapılarak uygun fiyatlarla tedarik ediliyor. 7-10 farklı üründen oluşan gıda paketleri dağıtım noktaları ve dağıtım tarihlerinin belirlenmesinin ardından hazırlanmış olan teslim-tesellüm listelerine uygunluğunun kontrolü ve kimlik tespiti yapılarak hak sahiplerine teslim ediliyor.

Yardımseverlerin bağışlarıyla alınan hediyeler ailelere ulaştırılırken yüzlerde görülmeye değer bir tebessüm oluşuyor.

Ayrıntılar mecfoundation.org.au adresinde yer alıyor.­

Kaynak: Akra Media

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.